Dracula 001 - Mé zhodnocení několika písní

7. srpna 2014 v 19:21 | Lorraine. |  Dracula muzikál

Mé zhodnocení muzikálu Dracula

- záznam pocházející z roku 1996
- herci v původním/premiérovém seskupení
Ke zhodnocení Draculy jsem si vybrala mou oblíbenou 2.epochu (rok 1878), přestože má nejoblíbenější píseň pochází z epochy jiné.


Seznam písní 2.epochy (rok 1878)
13 Nymfy
14 Žít
15 Tajemný hrad
16 Žárlivost
17 Schůzka v zahradě
18 Upíří valčík
19 Sluha a čas
20 Stevenův monolog
21 Jsi můj pán
22 Dokonáno
23 Hon na zlo

Hlavní účinkující
Daniel Hůlka [Dracula], Lucie Bílá [Lorraine], Sluha [Jiří Korn], Steven [Pavel Vítek], Nymfy: krbová [Hana Křížková], hodinová [Renáta Drössler], větrná [Magda Malá]

Zhodnocení písní 2.epochy
13- Nymfy
Nymfy - ženy, jež prošly Draculovým životem, se díky krvavé lázni staly groteskními nesmrtelnými bytostmi mezi peklem a zemí.
MŮJ NÁZOR: Tahle scéna mi příjde vcelku zajímavá, dobrá k zamyšlení. Grimasy Hany Křížkové alis krbové nymfy jsou úžasné a vlastně celé to trio působí takovým..tajemným dojmem.

14- Žít
Dracula vstává z rakve, aby pokračoval ve svém prázdním živoření bez své lásky Adriany v temnotách noci.
MŮJ NÁZOR: Tahle píseň se mi opravdu líbí a má to takový ten..nádech, když se tam záhy objeví i obraz Adriany,-zpívající Leona Machálková. Je pěkné, jak po pár staletích Dracula vystřídal názor toho, že "žít je vskutku marnost nad marnost".

15- Tajemný hrad
Draculova vzdálená příbuzná Lorraine, zchudlá osiřelá šlechtična, ochraňovaná pouze svým bratrem Stevenem, mladým abbé, přichází na hrad. Její setkání s Draculou se jí stává osudovým. Draculovo charisma zasahne její nevinnou duši. Kníže, okouzlen její krásou, překoná svou krvelačnou touhu.
MŮJ NÁZOR: Setkání Lorraine s Draculou. Líbí se mi Lucinčino "strýčku?", či, když se letmým dotekem ruky dotkne Draculy a ten hned vzápětí od ní odstoupí, jako by mu něco provedla. Také, když si všimnete, tak když má Lucka sólo, tak krbová nymfa sundá Lorraine z krku náhrdelník s dřevěným křížem, který jí věnoval její bratr, jako ochranu před zlem. Mmm..čorkaa!:3 :D

16- Žárlivost
Nymfy cítí ohrožení svého výsostného postavení a přemlouvají Draculu ke krvavému obřadu.
MŮJ NÁZOR: Strašně moc se mi líbí, jak se Dan Hůlka, coby Dracula směje, anebo, když zvýší hlas do takového toho řevu. Tohle se také stalo v této scéně, když se k němu jeho bývalé milenky stále lísaly se slovy, jak si přejou, aby Dracula z Lorraine učinil to, co s nimi. "Nééé! Pryč, smečko dotěrná! Mám dost těch konkubín!"

17- Schůzka v zahradě

Dracula posílá na schůzku s Lorraine svého sluhu s pozváním na velkolepý ples.
MŮJ NÁZOR: Když se Lorraine probudí, tak chvilku při zpěvu sedí na tom "vyvyšovacím" pódiu a je pěkný a docela vtipný, jak hýbe s tím obočím, či vykoulí oči:D Sluha předvádí, když vtom ho Lorr bafne "Uá! Já strach strašně ráda mám!" a následně jej políbí na místo, kde má ucho. Lorraine nejprve dělá drahoty(ano, vím, mám to popřeházené-.-:D) s tím, že dary od knížete nepříjme, ale nakonec si je vezme a je z nich přímo unesená.

18- Upíří valčík

Dracula připravil pro svou novou lásku velkolepou slavnost. Pod nablýskanými kostýmy urozených hostů se však skrývají vlkodlačí pařáty a zvířecí tesáky. Spořádaný ples se těsně po odchodu Draculy a opojené Lorraine zvrhne ve zvířecí orgie. Všemu přihlíží šokovaný Steven. Chce svou sestru vysvobodit, ale je vtažen rozdivočelým davem zrůd fo víru šíleného valčíku. Díky sluhovi je však na poslední chvíli zachráněn.
MŮJ NÁZOR: Nymfy a hosté se snaží od sluhy dozvědět, nač se vlastně ten ples pořádá, avšak sluha je odbývá. "Neřeknu to ani za nic!" "Tupost sluhů nezná hranic!" .. Líbí se mi kostými těch 'mrtvých', poté masky zrůd, choreografie.. Řekla bych, že tohle je jedna z těch nejpropracovanějších částí v muzikálu.

19- Sluha a čas
Sluha filozofuje nad zemdlelým tělem Stevena a vztahu pánů a sluhů.
MŮJ NÁZOR: Jirkův 'stařeckej' smích je taky skvělej a jeho úculy na tváři mně také vykouzlí úsměv na tváři.

20- Stevenův monolog

Steven se probouzí po několika dnech nedobrovolného pobytu na hradě. Ve svém monologu dochází k přesvědčení, že jeho sestra se ocitla v rukou ďábla. Je pevně rozhodnut ji osvobodit.
MŮJ NÁZOR: Pavel Vítek nazpíval tuto píseň skvěle, dle mě se právě k postavě Stevena jeho hlas hodí. Pavlův herecký výkon patří dle mě zrovna k těm pár, co se v téhle verzi nachází a jsem za to ráda:)

21- Jsi můj pán

Lorraine se vyznává ze své lásky k Draculovi.
MŮJ NÁZOR: Co k tomuhle dodat? Lucie tuhle písničku skvěle nazpívala, patří přímo k ní, mnoho lidí ji zná až do téhle doby, což je úžasné:) A Lucka se také pokusila o nějaký ten herecký výkon, což je fajn.

22- Dokonáno

Osudy hrdinů se střetávají v závěrečném dramatickém triu. Steven obviňuje Draculu z věznění své sestry a z krvavých zločinl. Dracula se mu vysmívá. Steven, přesvědčen, že proti zlu se nedá bojovat jen vírou, se na něj vrhá se zbraní v ruce. Ani Lorraine nedokáže zabránit jejich střetu. Steven, šokován Draculovou nesmrtelností, se zdrcen vrhá sám v ústrety smrti. Hluboká vášeň Lorraine je silnější, než zoufalství nad ztrátou bratra. Prosí Draculu o zasvěcení do mystického života vympýrů. Dracula, ač nerad, jí vyhoví.
MŮJ NÁZOR: Dle mě je tohle prostě..skvělé:D To trio, jako by mělo hlasy pro sebe udělaný stejně, jako nymfy, či Dracula+Lorraine+Sandra[epocha 3.]. Jedna z největších hereckých scén vlastně v celém muzikálu, nechybí tam ve zpěvu napětí, slábnoucí hlas umírajícího Stevena, zděšené Lorraine a sebevědomého Draculy. Líbí se mi a Lorrainin..jakoby zhypnotizovaný pohled, když přijímá Draculovu krev z předloktí v krvavé lázni.

23- Hon na zlo

Lid, pobouřen záhadnými vraždami, obrací svůj hněv vůči Draculovu hradu. Sluha lstivě odvrátí hrozbu a ujme se sám vedení rozlíceného davu.
MŮJ NÁZOR: Choreografie mrtvých a krvinek je skvělá, sluha s Draculou bušíc do malé rakve a tamburíny, pověšení Lorraine do vzduchu před červenou látkou a celá scéna končící "Áááá" je výborná.

Zhodnocení této epochy
Vzhledem k tomu, že hereckých výkonů je málo, pěvecké výkony skvělé, choreografie taktéž skvělá a příběh poutavý, dávám 2.epoše muzikálu Dracula 8/10 bodů.:)

Zda se budete chtít podívat na celý muzikál Dracula s původními/premiérovými herci, záznamem z roku 1996, video se vám načte po kliknutí na obrázek vpravo, vedle něj je i tato informace napsaná na layotu blogu hned pod fotkou šaška a Adriany.
Děkuji za přečtení.
Vaše -Lorraine. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama